Modanın Devleri Birleşiyor "George Türkiye" Türkmen Grup
Yazı Boyutu Font boyutunu küçült Yazı Boyutunu Arttır
Bu Öğeyi Derecelendir
(0 Oylar)
Türkmen Grup'a ait GAAT'ın konfeksiyon tedarik zinciri yönetimi bölümünün, perakende devi Wal-Mart'ın İngiltere’deki süpermarket kolu Asda'ya bağlı konfeksiyon markası George tarafından satın alma süreci tamamlandı. Satın alma kapsamında George ve GAAT’ın birleşmesi ile oluşan yeni şirket  George Türkiye adını aldı.

Kuruldukları ilk günden itibaren Türkiye’nin olanakları ile dünyadaki hentai videos fırsatları birleştirmeye odaklandıklarını belirten

Türkmen Grup

 Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Türkmen Türkmen Grup olarak tekstil sektöründeki yatırımlarımızda dünya çapında gelişim alanı olarak iş yapış süreçlerine yönelik fırsat ve vizyon üretmeye öncelik verdik.

Wal-Mart gibi bir dünya devi ile bu yaklaşımla başlayan işbirliğimizin bir satın almayla sonuçlanmasından ve"

George Türkiye"

 

 adıyla yeni bir şirkete dönüşmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliğinin gerek süreç gerekse gelinen sonuç olarak ayrıştığı en önemli unsur, Know-How’ üreterek, fikir geliştirerek dünya çapında bir devin iş yapış modellerini etkilemiş ve bir satın almaya dönüştürmüş olmamızdır.

Ulaştığımız bu sonuç, Türkiye tekstil sektörü için, dünya çapında büyüme ve rekabet modelleri yaratılmasında yeni bir örnek oluşturuyor.

Sektörümüzün, dünyadaki best lesbian porn mevcut fırsatlardan pay almakla yetinmeyip, fırsatları yaratan konuma dönüşmesinde yeni iş fikirleri ve vizyon üretmek en önemli alan. Bu işbirliğinin, Türkiye tekstil sektörünü bu alanda cesaretlendirmesi ve teşvik etmesinden ayrıca mutluluk duyacağız dedi.

George Genel Müdürü Andrew Moore ise konuya ilişkin şunları söyledi Wal-Mart’ın bünyesindeki George ve Türkmen Grup’un bünyesindeki GAAT ekibinin yoğun çalışmaları sonucunda tüm satın alma işlemleri tamamlandı. Türkiye’de Türkmen Grup ile gerçekleştirilen bu operasyon Wal-Mart adına büyük önem taşıyor. Bugüne kadar daima daha iyi ve daha hızlı organize olmanın peşinden gittik. Önemli lokasyonlar için 80’den fazla üreticiyle çalışan GAAT ile 12 yıldır güçlü bir işbirliğimiz bulunuyordu. Şimdi satın alma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte George’un tarihinde yeni bir sayfa açıyoruz. Türkiye ve özellikle de İstanbul, modanın hızına çok çabuk cevap veren, trendleri kolay yakalayabilen bir bölge ve yeni yatırımımız bu potansiyeli değerlendirmeleri için de önemli bir fırsat yaratacak dedi.

Her zaman tüketicileri nasıl daha fazla memnun edebileceklerini düşündüklerini ve amaçlarının kaliteli ve iyi ürünleri en hızlı şekilde tüketicilere ulaştırmak olduğunu ifade eden Moore Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz bu satın alma, müşterilerimizin taleplerini ve beklentilerini yerine getirerek bizi rekabette öne geçirmek için daha iyi, daha hızlı ve daha düşük maliyetli tedarik zinciri oluşturmamıza yardımcı olacak. Müşterilerimizin George’dan beklediği fiyat, kalite ve tasarımda daha hızlı ilerleyeceğiz dedi.


Türkmen Grup ve GAAT 

Türkmen Grup, Atila Türkmen tarafından 1972 yılında kurulmuştur. Tekstil sektörünün lider kuruluşlarından olan grup ağırlıklı olarak ihracat yapmaktadır, senelik ihracatı yaklaşık 50 milyon adettir.

Türkmen Grup’un Concorde ve ATT fabrikaları ile Türkiye'nin yanı sıra uluslararası bazda faaliyet gösteren GAAT tedarik zinciri de dahil olmak üzere yaklaşık 1700 çalışanı bulunmaktadır. Grup tarafından 1995 yılında kurulan baskı boya terbiye fabrikası, koleksiyon yatırımı, esnek ve hızlı üretim özellikleri sebebi ile dünya tekstil sektöründe önemli bir yeri bulunmaktadır.

Türkmen Grup'un tasarım merkezi ile ürün geliştirme konseptine global bazda kumaş- aksesuar araştırmasından başlayarak müşteri ve trend beklentilerine uygun ürünler geliştirmeye verdiği önem, sektördeki yerini kuvvetlendirmektedir. Grubun 1998 yılında kurulan şirketi ACT, Türkiye'nin önde gelen kadın hazır giyim üreticilerinden biridir.ACT astarlı ve astarsız elbise, etek, bluz, pantolon ve şort da dahil olmak üzere üst grup ürünleri alanında uzmanlaşmıştır.

Grubun 1999 yılında kurulan şirketi GAAT, 11 senedir George markasının münhasır stratejik çözüm ortağıdır. Tedarik zinciri yönetim sürecinde tasarımdan, satın almaya, üretimden, teslimata kadar her türlü yetkinlik ve deneyime sahiptir. 80’in üzerinde tedarikçisi ile George’un Türkiye, Mısır ve Sri Lanka’daki fabrikalarını yöneterek, üretim programları ve hammadde tedarik süreçlerini koordine eder.

GAAT, 2012 yılında perakende devi Wal-Mart'ın süpermarket kolu Asda'ya bağlı konfeksiyon markası George tarafından satın alınmıştır.


Etiketler


Yorum Ekle